Δεν ήταν η πρώτη φορά… (vids)

Πάντα επικίνδυνος έξω από την περιοχή ο 26χρονος άσσος

Ο Ανδρέας Τάτος ήταν εκείνος που διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα στο χθεσινό φιλικό με τον Αχιλλέα Νεοκαισάρειας. Ο 26χρονος άσσος έδειξε ότι δεν διστάζει να δοκιμάσει το πόδι του από μακρινή απόσταση και δικαιώθηκε. Δεν είναι όμως η πρώτη φορά.

Στην ίδια εστία, ο Τάτος από περίπου ίδια απόσταση είχε σκοράρει με τον ΠΑΟΚ, στο ντέρμπι των δύο ομάδων για την σεζόν 2013-2014, δίνοντας το προβάδισμα στον ΑΡΗ στο 23΄λεπτό, σε ένα παιχνίδι που βρήκε ισόπαλες τις δύο ομάδες με 1-1.

Το γκολ πάντως που θυμίζει πολύ το χθεσινό, ήταν εκείνο με τον Αστέρα Τρίπολης, την περίοδο 2012-2013, ότα σκόραρε για το 2-0 με μακρινό σουτ, μετά από ωραία πάσα του Καζναφέρη, με τον οποίο συναντήθηκαν ξανά φέτος στην ομάδα. Εκείνο το γκολ ήταν το πρώτο από τα τρία που πέτυχε ο Τάτος σε εκείνο το ματς, το οποίο έληξε με 5-1 υπέρ του ΑΡΗ.