Βαθμό με Μινιολέ η Λίβερπουλ από Έβερτον

H Λίβερπουλ μπορεί να προηγήθηκε με το γκολ του Ντάνι Ινγκς στο "Γκούντισον Παρκ", αλλά μόνο απογοητευμένη δεν πρέπει να είναι με το τελικό 1-1 στο ντέρμπι του Μέρσεϊσάιντ.

Οι “κόκκινοι” πρέπει να είναι απογοητευμένοι όμως με τη νέα κακή τους εμφάνιση και οφείλουν στις εξαιρετικές επεμβάσεις του Στεφάν Μινιολέ το γεγονός πως δεν ηττήθηκαν.

Ο Ντάνι Ινγκς άνοιξε το σκορ στο 41′ με κεφαλιά από κοντά, αφού η άμυνα των γηπεδούχων “κοιμήθηκε”, αλλά είχαν την τύχη στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου να ισοφαρίσουν με το 5ο φετινό γκολ του Ρομελού Λουκακού.

ΕΒΕΡΤΟΝ: Χάουαρντ, Μπράουνινγκ, Τζαγκιέλκα, Φούνες Μόρι, Γκάλογουεϊ, ΜακΚάρθι, Μπάρι, Μπάρκλεϊ, Ντεουλοφέου (60′ Λένον), Νέισμιθ (79′ Αρουνά Κονέ), Λουκακού.

ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ (5-3-2): Μινιολέ, Κλάιν, Εμρέ Τζαν, Σκρτελ, Σακό, Αλμπέρτο Μορένο, Λούκας Λέιβα (79′ Τζο Άλεν), Μίλνερ, Κοουτίνιο, Ινγκς (76′ Λαλάνα), Στάριτζ.