Η υπερβολική χαλαρότητα

Το χαμηλών στροφών δεύτερο ημίχρονο με την ΑΠΕ Λαγκαδά και τα μέτρα που θα πάρει ο έλληνας τεχνικός.

Ο αντίπαλος μπορεί να ήταν αδύναμος και να μην χρειάστηκε ο ΑΡΗΣ να ανεβάσει στροφές για να πάρει το τρίποντο, όμως η χαλαρότητα με την οποία αντιμετώπισαν οι παίκτες το δεύτερο ημίχρονο, δεν άρεσε στον Νίκο Αναστόπουλο.

Ως ένα βαθμό κατανοεί την συντήρηση δυνάμεων για την επόμενη εβδομάδα που περιλαμβάνει τρία παιχνίδια σε επτά μέρες αλλά διαφωνεί με την υπερβολική χαλαρότητα του δεύτερου ημιχρόνου που είναι κάτι που συνέβη και με τον Ηρακλή Αμπελοκήπων σε πιο ήπιους τόνους ασφαλώς. Αυτό που θα ζητήσει από τους παίκτες του είναι μεγαλύτερη σοβαρότητα και σκορ που να παρέχει μεγαλύτερη ασφάλεια από ένα ύπουλο 2-0 που ένα γκολ δίνει δικαίωμα στον αντίπαλο να μπει ξανά στο παιχνίδι