«Σκόνταψε» η Εθνική Ελπίδων

Την ήττα με 2-1 από την Ουγγαρία γνώρισε η Εθνική Ελπίδων, στο περιθώριο των προκριματικών του Euro 2017.

Οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που άνοιξαν το σκορ με τον Καλμάρ στην τελευταία φάση του πρώτου ημιχρόνου. Στην επανάληψη οι παίκτες του Αντώνη Νικοπολίδη ανέβασαν την απόδοσή τους και στο 75 κέρδισαν πέναλτι. Ο Ιωαννίδης, που ανέλαβε την εκτέλεση, δεν λάθεψε από την άσπρη βούλα, φέρνοντας το σκορ εκ νέου σε ισορροπία.

Η χαρά για τους Έλληνες διήρκησε, μόλις, τρία λεπτά, καθώς στο 78 ο Μπεζέ έγραψε το 2-1, το οποίο έμελε να είναι και το τελικό σκορ.

ΟΥΓΓΑΡΙΑ: Νάγκι (46′ Μπάναϊ)- Χάνγκια, Λενζέρ, Κότσις, Κετσκές, Μπέζε, Μερβό, Σάλαϊ (82′ Μπομπάλ), Κάλμαρ, Γκέρα, Φοργκάτς (61′ Βάργκα).

ΕΛΛΑΔΑ: Καπίνο, Κωνσταντινίδης, Χουχούμης (83′ Γιαννούλης), Βούρος, Ρισβάνης, Τζανετόπουλος, Σιώπης, Μασούρας (58′ Βέργος), Φούντας, Μαυρίας, Ιωαννίδης.