Νίκη με διπλή ανατροπή για την Κ-17

Δύο φορές βρέθηκαν πίσω στο σκορ οι παίκτες του Σίτσα, αλλά αντέδρασαν και πήραν μία πολύ σημαντική νίκη

Νικητής και μάλιστα με διπλή ανατροπή αναδείχθηκε χθες ο ΑΡΗΣ απέναντι στον Ηρακλή, του οποίου επικράτησε εντός έδρας με 3-2 για την 14η αγωνιστική.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 10′, με τον Σταυρίδη να απαντάει στο 25′ και να ισοφαρίζει για τον ΑΡΗ. Ο Ηρακλής πήρε πάλι το προβάδισμα λίγο πριν το ημίχρονο και πήρε στα αποδυτήρια με το υπέρ του 1-2, αλλά η απάντηση από τους γηπεδούχους ήρθε στην επανάληψη. Ο Κοντοπούλης με δύο γκολ (56′, 71′) έβαλε την ομάδα του Σίτσα σε ρόλου οδηγούν και τελικά της χάρισε τους τρεις βαθμούς.

Ο Δημήτρης Σίτσας, επέλεξε τους εξής για την αρχική ενδεκάδα: Παπουτσή, Αξινιάρη, Σωτηριάδη, Λιάτση, Γκόλτσιο, Μπαξεβάνο, Πότσι, Εμμανουηλίδη, Μπουλγκουρίδη, Σταυρίδη, Ισόπουλο,

Στο δεύτερο έπαιξαν, επίσης οι: Γκιάτας, Καλλίδης, Κοντοπούλης, Δουζδαμπάνης, Λαμάι, Μπινίκος και Κοτσάκης.