Μοιρασιά στο Ρουμανία-Ελβετία

Τον βαθμό της ισοπαλίας μοιράστηκαν Ρουμανία και Ελβετία, οι οποίες αναδείχθηκαν ισόπαλες με σκορ 1-1.

Οι Ρουμάνοι ήταν αυτοί που άνοιξαν το σκορ, με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Στάνκου στο 18ο λεπτό.  Οι Ελβετοί δεν πτοήθηκαν από αυτή την εξέλιξη και βγήκαν μπροστά ψάχνοντας το γκολ, το οποίο ήρθε τελικά στο 57ο λεπτό από τον Μεχμεντί, ο οποίος «κεραυνοβόλησε» τον Ταταρουσάνου.

Στον χρόνο που απέμενε μέχρι το τέλος, οι δύο αντίπαλοι δημιούργησαν ευκαιρίες μπροστά από τις δύο εστίες, όμως κανένας δεν κατάφερε να φτάσει στο γκολ, με αποτέλεσμα το 1-1 να παραμείνει μέχρι τέλους.

Με αυτόν τον βαθμό, η Ελβετία πέρασε, προσωρινά, στην κορυφή του ομίλου. Αναλυτικά η βαθμολογία στον Α΄ Όμιλο έχει ως εξής: