Με υπογραφή Ρονάλντο η Ρεάλ (vids)

Σε παράσταση για έναν ρόλο μετέτρεψε το ντέρμπι με την Ατλέτικο η Ρεάλ, η οποία κέρδισε με 3-0, εκτός έδρας.

Μεγάλος πρωταγωνιστής για τους «Μερένχες» ο Κριστιάνο Ρονάλντο, ο οποίος σημείωσε και τα τρία τέρματα της ομάδας του.

Ο Πορτογάλος άνοιξε λογαριασμό στο 23ο λεπτό, όταν η μπάλα μετά την απ’ ευθείας εκτέλεση φάουλ βρήκε στο τείχος ξεγέλασε τον Όμπλακ και κατέληξε στο βάθος της εστίας.

Στο 71΄ ο Ρονάλντο κέρδισε πέναλτι και ο ίδιος ανέλαβε την εκτέλεση. Ο σταρ της «βασίλισσας» δεν λάθεψε από τα 11 βήματα κι έδωσε αέρα δύο τερμάτων στην ομάδα του.

Το κερασάκι στην τούρτα μπήκε 6 λεπτά αργότερα όταν ο Μπέιλ έφυγε ταχύτατα στην αντεπίθεση, έκανε την μπαλιά στο δεύτερο δοκάρι για τον επερχόμενο Ρονάλντο, ο οποίος με προβολή νίκησε για 3η φορά τον Όμπλακ και χάρισε στην ομάδα του ένα σπουδαίο «διπλό».