Έχασες το πέναλντι; Επανάληψη!

Απίστευτα πράγματα συνέβησαν (και) σήμερα στο γήπεδο της Λαμίας

Η Λαμία κέρδισε με 1-0 τον Παναιγιάλειο χάρη σε επανάληψη του πέναλτι, που της “δώρισε” ο διαιτητής και σκαρφάλωσε προσωρινά στην 1η θέση.

Συγκεκριμένα, στο 39ο  λεπτό της αναμέτρησης, οι γηπεδούχοι κέρδισαν πέναλτι για χέρι του Παπαδόπουλου μέσα στην μεγάλη περιοχή. Ο Ανδρέας Βασιλόγιαννης εκτέλεσε το πέναλτι, αλλά ο Γκαραβέλης μπλόκαρε την μπάλα. Όμως, ο διαιτητής του αγώνα, Μανώλης Κυρίτσης έδειξε επανάληψη, θεωρώντας πως οι ποδοσφαιριστές μπήκαν πιο γρήγορα στη μεγάλη περιοχή. Εν τέλει, ο μέσος της Λαμίας έστειλε την μπάλα στα δίχτυα με τη… δεύτερη, διαμορφώνοντας το 1-0.

ΛΑΜΙΑ (Μπάμπης Τεννές): Πίτκας, Σπυρόπουλος, Πεταυράκης, Βαλιός, Αναστασιάδης, Ρότσα (82′ Τσούκαλος), Μπλάζιτς, Βασιλόγιαννης, Ματσούκας, Βάντερσον (54′ Όμο), Ντουρμισάι (73′ Φερφελής).

ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟΣ (Δημήτρης Σπανός): Γκαραβέλης, Στίκας, Ρότα, Ρέλλας (86′ Καζβιρόπουλος), Παπαδόπουλος (44′ Μπους), Μωυσίδης, Καζναφέρης (85′ Ιβάνκο), Βουτσιώτης, Γκούφας, Τσιλιγκίρης, Σκαρτσίλας.