Άνοιξαν λογαριασμό Τζανακάκης-Σόουζα

Μανώλης Τζανακάκης και Ούγκο Σόουζα σημείωσαν τα πρώτα τους γκολ στο πρωτάθλημα με την φανέλα του ΑΡΗ, συμβάλλοντας τα μέγιστα στη νίκη της ομάδας τους.

Ο Μάρκος Ντούνης ήταν αυτός ο οποίος στο 8ο λεπτό έβαλε σε θέση οδηγού του «κίτρινους» για ν’ αναλάβουν δράση στην συνέχεια οι αμυντικοί της ομάδας.

Λίγα λεπτά μετά την έναρξη της επανάληψης και συγκεκριμένα στο 53ο ο Μανώλης Τζανακάκης με ωραίο τεχνικό σουτ, έστειλε για 2η φορά την μπάλα στο βάθος της αντίπαλης εστίας, «κλειδώνοντας» τους 3 βαθμούς της νίκης. Την τελευταία λέξη πάντως την είπε ο Ούγκο Σόουζα, ο οποίος πανηγύρισε και αυτός το πρώτο του γκολ με την φανέλα του ΑΡΗ, σκοράροντας στο 77ο λεπτό. Ο Πορτογάλος μετά από εκτέλεση κόρνερ του Πίτου, διαμόρφωσε το τελικό 3-0.