Εφτάψυχη η Φενέρ

Παίρνει και πάλι φωτιά η κορυφή

Τι έκανε η Φενέρ! Η ομάδα του Ντικ Άντβοκατ… σόκαρε την Μπεσίκτας, καθώς κατάφερε να την ισοφαρίσει με αυτογκόλ του Μαρτσέλο στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων (1-1) και έβαλε «φωτιά» στο πρωτάθλημα, με την Μπασαξεχίρ να βρίσκεται στο -2 τέσσερις αγωνιστικές πριν το φινάλε!

Η Μπεσίκτας είχε τον απόλυτο έλεγχο του πρώτου μέρους και κατάφερε στις καθυστερήσεις του να προηγηθεί με τον Αμπουμπακάρ. Έδειχνε δε πως θα κατάφερνε να κρατήσει το σημαντικό αυτό τρίποντο μέχρι το φινάλε, καθώς άντεχε παρά την πίεση της Φενέρμπαχτσε ενώ αγωνίστηκε και στα τελευταία λεπτά με δύο παίκτες παραπάνω, με τους Σκρτελ και Σόουζα να αποβάλλονται!

Ωστόσο, οι φιλοξενούμενοι αποδείχτηκαν επτάψυχοι. Μετά από γέμισμα στην αντίπαλη περιοχή στο 94’, ο Φαμπρίτσιο έκανε λανθασμένη έξοδο με τον Μαρτσέλο να κάνει την κεφαλιά προς τα πίσω και να σκοράρει άθελά του στην εστία της ομάδας του!