‘Ηττα για τις κορασίδες του ΑΡΗ

Κέρδισαν εμπειρίες οι "μικρές" του "κιτρινόμαυρου" συλλόγου

Οι κορασίδες του ΑΡΗ ηττήθηκαν από το junior του Μαραθώνα Καλαμαριάς με το βαρύ σκορ 7-1, στο πλαίσιο της 22ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Enjoy the game,εγκεκριμένο πρωτάθλημα από την ΕΠΣΜ,2016-2017.

Όπως αναφέρεται στην επίσημη σελίδα του τμήματος στο facebook:

«Οι κίτρινες στο πρώτο ημίχρονο ξεκίνησαν σχετικά καλά,με το παιχνίδι να έχει κάποια ισορροπία και να είναι αναγνωριστικό στην αρχή του.

Στο 10′ όμως οι κίτρινες δέχτηκαν γκολ και ήταν πίσω στο σκορ με 1-0 από πολύ νωρίς.

Στο 15′ της αναμέτρησης έγινε το 2-0 και 5 λεπτά αργότερα έγινε το 3-0 υπέρ του Μαραθώνα Καλαμαριάς (σκορ ημιχρόνου).

Στο δεύτερο ημίχρονο, οι κίτρινες μπήκαν καλά στο παιχνίδι και ήταν πιο επιθετικές και στο 30΄ έχασαν μεγάλη ευκαιρία να μειώσουν το σκορ,όταν η Ιωάννα Τζήσιου πέτυχε το δοκάρι. Δύο λεπτά αργότερα όμως έγινε το 4-0.

Τα κορίτσια του ΑΡΗ προσπάθησαν να ισορροπήσουν τον αγώνα, αλλά δεν τα κατάφεραν με τον αντίπαλο να είναι πιο αποτελεσματικός.

Έτσι, στο 38′ έγινε το 5-0 και στο 43′ έγινε το 6-0 υπέρ του Μαραθώνα Καλαμαριάς.

Στο 46′ της αναμέτρησης οι κορασίδες του ΑΡΗ μείωσαν το σκορ σε 6-1, με γκολ της Εριφύλης Γεωργαλά!

Όμως, στο 49′ έγινε το 7-1 υπέρ του junior του Μαραθώνα Καλαμαριάς,όπου ήταν το τελικό σκορ του αγώνα.

ΑΡΗΣ (Καλογεροπούλου): Κιουρτσή (τερματοφύλακας), Αντωνιάδου, Αϊδινή, Κρομύδα, Παπανικολάου, Γεωργαλά, Τζήσιου, Θεοδωράκη,Γρηγοριάδου».