Διεκόπη το φιλικό των νεανίδων

Το σκορ μέχρι το 40΄ ήταν 4-1 υπέρ του Μέντεκα Καλαμαριάς

Οι νεάνιδες του ΑΡΗ είχαν προγραμματισμένο φιλικό το περασμένο με τη γυναικεία ομάδα του Μέντεκα Καλαμαριάς, που αγωνίζεται στη Β΄ Εθνική, ωστόσο, το ματς δεν ολοκληρώθηκε ποτέ.

Όπως αναφέρεται στην επίσημη σελίδα του τμήματος στο facebook:

“Το φιλικό ξεκίνησε και έγινε ένας αγώνας 9 εναντίον 9 ποδοσφαιριστριών και με 2 35λεπτα ημίχρονα. Όμως,στο 40’ της αναμέτρησης ο αγώνας διακόπηκε οριστικά λόγω της μεγάλης καταιγίδας που ξέσπασε στο σημείο εκείνο. Στον αγώνα τώρα,όσο διεξήχθη, στο πρώτο ημίχρονο οι κίτρινες έφαγαν 4 γρήγορα γκολ και το σκορ έγινε 4-0 υπέρ των γυναικών του Μέντεκα Καλαμαριάς.

Στο 30’ της αναμέτρησης, οι κίτρινες μείωσαν το σκορ με γκολ της Ευαγγελίας Μουστάκη και έτσι το σκορ έγινε 4-1.

Στο δεύτερο ημίχρονο,οι κίτρινες ισορρόπησαν και άλλο το παιχνίδι,το οποίο όμως διακόπηκε στο 40’ της αναμέτρησης λόγω έντονης βροχής!

Η σύνθεση της ομάδας μέχρι την διακοπή του φιλικού στο 40’ της αναμέτρησης.

ΑΡΗΣ(Κολλήγα): Κιουρτσή(τερματοφύλακας), Παρούση, Σοφιολάκη,Σηφακάκη, Αναστασιάδου Πηνελόπη, Καπόν, Μουστάκη,Σελεμίδου,Κούρο.
Δεύτερο ημίχρονο για 5 λεπτά έπαιξαν ως αλλαγή: Αντωνιάδου, Κρομύδα”.