Champions League: Θριαμβευτική πρόκριση για Άρη Λεμεσού – Τα αποτελέσματα της σημερινής ημέρας

Ο Άρης Λεμεσού απέδειξε για δεύτερη φορά την ανωτερότητά του κόντρα στην ΜΠΑΤΕ κι έπειτα από το εντός έδρας 6-2, επιβλήθηκε με 5-3 και στο Μεζοκόβεσντ της Ουγγαρίας, που χρησιμοποίησαν ως έδρα οι Λευκορώσοι.

Οι πρωταθλητές Κύπρου προηγήθηκαν με 3-1 στο 1ο μέρος χάρη στα γκολ των Σάβι Μπάμπικα, Γιανίκ Γκομίς και Κάζου. Στο 2ο μέρος σκόραραν και οι Λέο Μπένγκτσον και Μάριους Στεπίνσκι, δίνοντας διαστάσεις θριάμβου στη νίκη των πρωταθλητών Κύπρου.

Συγκλονιστικό φινάλε είχε η αναμέτρηση της Ολίμπια με τη Λουντογκόρετς στη Σλοβενία, όπου οι γηπεδούχοι επικράτησαν με 2-1, αλλά οι Βούλγαροι έχασαν πέναλτι στο 11ο λεπτό των καθυστερήσεων και αποκλείστηκαν.