Σε εξέλιξη το φιλικό – Η ενημέρωση της Μακάμπι Χάιφα

Η Μάκάμπι Χάιφα προηγείται με 2-0 του ΑΡΗ μετά τα δύο πρώτα 30λεπτά, στο φιλικό αγώνα ανάμεσα στις δύο ομάδες. Η ομάδα του Ισραήλ απέκλεισε τους Έλληνες δημοσιογράφους από τον αγώνα, μεταφέροντας μέσω του επίσημου σάιτ της, την ενημέρωση για το παιχνίδι.

Ο ΑΡΗΣ παρουσιάστηκε στο φιλικό με αρκετές αλλαγές σε σχέση με το πρώτο παιχνίδι ανάμεσα στις δύο ομάδες.

Στο 6ο λεπτό η Μακάμπι Χάιφα προηγήθηκε με τον Καντίλ ο οποίος έκανε το 1-0 μετά από κόρνερ του Ραντάλοφ.

Στο 43ο λεπτό η ομάδα του Ισραήλ προηγήθηκε με 2-0, με τον Σίμπλι να είναι ο σκόρερ με σουτ μέσα από την περιοχή του ΑΡΗ, μετά από ασίστ του Σουράνοφ.

Στο 73ο λεπτό ο Ζαρόρα διαμόρφωσε το 3-0 για την Μακάμπι Χάιφα με σουτ μέσω από την μεγάλη περιοχή του ΑΡΗ.

Στο 77ο λεπτό ήρθε το 4-0 με τον Τσιμπούτα να σκοράρει μετά από ασίστ του Σίμπλι.

Στο 85ο λεπτό ο ΑΡΗΣ μείωσε με τον Λουίς Πάλμα που μπήκε ως αλλαγή να σκοράρει για το 4-1.

Η ενδεκάδα του ΑΡΗ: Κουέστα, Εμπακατά, Τανούλης, Πίρσμαν, Ντουκουρέ, Ματαρίτα, Νταμπό, Πάβιτσιτς, Παναγίδης, Τσέρα, Χριστοδουλόπουλος.

Ο αγώνας θα έχει διάρκεια τρία ημίχρονα των 30 λεπτών.