MLS: Πέρασε στο παιχνίδι τερματοφύλακα… για την επίθεση, στο 120′ (vid)

Με την αναμέτρηση, Νιου Γιορκ Ρεντς Μπουλς-Σινσινάτι, για τους «16» του US Open Cup να είναι στο 1-1, ο τεχνικός των γηπεδούχων, Τρόι Λεσέν, αποφάσισε να ρίξει στη μάχη στο 120’+2’ έναν… τερματοφύλακα. Τον Κάρλος Κορόνελ. Όχι όμως για να τον έχει στη διαδικασία των πέναλτι, αλλά για να βοηθήσει ώστε να πετύχει η ομάδα του το «χρυσό» γκολ. Αφού κράτησε στο παιχνίδι τον τερματοφύλακα της ομάδας, Ράιαν Μεάρα, κάνοντας αλλαγή τον ύψους 2.03 μ. αμυντικό, Μάθιου Νοσίτα, ο οποίος είχε μπει στο 90’+10’.

Ο Κορόνελ πρόλαβε να παίξει για λίγα δευτερόλεπτα, αφού είχε δοθεί ένα λεπτό καθυστερήσεις, συμμετείχε σε στατική φάση της ομάδας του, δίχως να έρθει επαφή με την μπάλα. Οι Νιου Γιορκ Ρεντ Μπουλς εν τέλει έχασαν 5-3 και αποκλείστηκαν από τη συνέχεια της διοργάνωσης.

ALLABOUTARIS TV! ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΣΤΙΣ 20:00 ΣΤΟ ΚΑΝΑΛΙ ΤΟΥ ALLABOUTARIS.GR ΣΤΟ YOUTUBE!