Serie A: Νίκες με φοβερές ανατροπές για Σαμπντόρια και Έμπολι! (vids)

Σπουδαίες νίκες πανηγύρισαν οι Σαμπντόρια και Έμπολι! Και οι δύο ομάδες έμειναν πίσω στο σκορ αλλά κατάφεραν και βρήκαν τον δρόμο τους ως τη νίκη.

Η μεγαλύτερη ανατροπή έγινε στο παιχνίδι της Έμπολι με την Φιορεντίνα. Οι “βιόλα” προηγήθηκαν με 0-1 στο 57′, με το τέρμα του Βλάχοβιτς και διατήρησαν το προβάδισμα ως το 87′. Εκεί αρχικά ο Μπαντινέλι (87′) και έπειτα ο Πιναμόντι (89′) πέτυχαν δύο γκολ σε δύο λεπτά και οδήγησαν την ομάδα τους στη νίκη.

Στη Γένοβα, η Βερόνα βρήκε το προβάδισμα με τον Ταμέζε στο 37’ και έδειξε πως έβαζε τις βάσεις για να διευρύνει το αήττητο σερί της στα έξι παιχνίδια. Παρόλα αυτά, οπισθοχώρησε και το πλήρωσε, με τη Σαμπντόρια να φτάνει στην ανατροπή με πρωταγωνιστή τον Καντρέβα. Ο Ιταλός εξτρέμ ισοφάρισε στο 51’ και μοίρασε το 2-1 στον Έκνταλ στο 77’. Για να έρθει ο Μούρου στο 90ο λεπτό να βάλει το κερασάκι στην τούρτα για να διαμορφώσει το τελικό σκορ.