Super League 2: Έκανε… σεφτέ ο Ηρακλής, στη δεύτερη θέση ο Μακεδονικός

Ο Ηρακλής δυσκολεύτηκε αλλά πανηγύρισε την πρώτη του νίκη στην φετινή Super League 2, επικρατώντας με 1-0 του νεοφώτιστου Εθνικού Νέου Κεραμιδίου στο «Καυταντζόγλειο»!

Το γκολ προήλθε από τον κεντρικό αμυντικό του, αφού ο Διαμαντής έπιασε ένα δυνατό σουτ στο 73ο λεπτό.

Στο άλλο ματς του Α’ ομίλου, ο Μακεδονικός νίκησε με 4-2 της νεοφώτιστης Καβάλας στη Νεάπολη, με αποτέλεσμα να περάσει στην δεύτερη θέση της βαθμολογίας.

Οι γηπεδούχοι πήραν προβάδισμα δύο τερμάτων πριν το 20λεπτο, για να έρθει η μείωση του σκορ από πλευράς φιλοξενούμενων νωρίς στην επανάληψη.

Ο Μακεδονικός απάντησε άμεσα και πήρε εκ νέου προβάδισμα δύο γκολ, με τον Γιακουμάκη να έχει ισάριθμα τέρματα, ενώ ο Μάντιτς μείωσε ξανά και ο Τοπαλίδης με απευθείας εκτέλεση φάουλ διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.