Super League 2: Ισόπαλο το ΠΑΟΚ Β’ – Ηρακλής, νίκες για Κηφισιά και Αιγάλεω (vids)

Ο Ηρακλής  δεν κατάφερε να ξεκινήσει με νίκη τις υποχρεώσεις του στον Α’ όμιλο της Super League 2. Συγκεκριμένα, η αναμέτρηση του Γηραιού με τον ΠΑΟΚ Β’ έληξε ισόπαλη 0-0.

Μάλιστα, η μεγαλύτερη ευκαιρία ανήκε στoυς γηπεδούχους, με την μπάλα να σταματάει στο οριζόντιο δοκάρι, μετά την εκτέλεση φάουλ του Κανίς.

ΠΑΟΚ Β: Μοναστηρλής, Τασιούρας, Σινανάι, Λαγωνίδης, Κώττας, Γρόσδης, Τσοπούρογλου, Καλόγηρος (55′ Φίλων), Κανίς (75′ Τσαούσης), Σμυρλής, Ουρτάδο.
Ηρακλής: Στουρνάρας, Κιβρακίδης, Αναστασίου, Σιδεράς, Παπασάββας, Χάμοντ, Μπελμόντ (60′ Καλουτσικίδης), Χριστοδουλόπουλος (60′ Ντουκουρέ), Μπερτόλιο (88′ Χιμένεθ), Κυνηγόπουλος, Τσιριγώτης (78′ Κούστα).
Παναργειακός – Κηφισιά 0-2
Η Κηφισιά μπήκε με το δεξί στον Β’ όμιλο της Super League 2. Η ομάδα των Βορείων προαστίων επικράτησε 2-0 του Παναργειακού εκτός έδρας.

Ο Μάναλης ήταν ο πρωταγωνιστής, καθώς άνοιξε το σκορ στο 44ο λεπτό με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι, ενώ στο 48ο λεπτό κλείδωσε το τρίποντο για την Κηφισιά.

Παναργειακός: Καραργύρης, Παναγιώτου, Πρίκας, Σάαντο, Ροκάι (73′ Κουγιάνπαα), Τσάνι, Σουντουρά (46′ Αλιατίδης), Τσιώλης (73′ Μαμαντέ), Κονέ (51′ Χατζηδημητρίου), Καρντόζα (51′ Τσιράκης), Κωστίκα.
Κηφισιά: Νικοπολίδης, Μποτία, Σόουζα, Σωτηράκος, Σιμόν, Ρότσα (60′ Σιλά), Έμπο, Ντίας (65′ Σόλοα), Παντελίδης, Κυριόπουλος, Μάναλης.
Ηλιούπολη – Αιγάλεω 1-3
Το Αιγάλεω επικράτησε 3-1 της Ηλιούπολης στην πρώτη αγωνιστική του Β’ ομίλου της Super League 2. Ο Νταβιώτης άνοιξε το σκορ στο 51ο λεπτό του παιχνιδιού.

Ο Αλμέιδα στο 57′ έφερε το ματς στα ίσα. Ο Βάρκας στο 69′ έδωσε ξανά το προβάδισμα για το Αιγάλεω με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι. Ο Ζουλής στο 82′ κλείδωσε το τρίποντο για τους φιλοξενούμενους.

Ηλιούπολη: Ντόκιτς, Καρανίκας, Μαϊδανός, Πολυχρόνης, Πατάπης, Λάμτσε, Βασιλούδης, Θωμαΐδης (46′ Μλαντένοβιτς), Αλμέιδα, Μάνος, Μπαλογιάννης.
Αιγάλεω: Κυρίτσης, Τάμπας (50′ Κωστόπουλος), Ουνγιαλίδης, Καρρίκι, Ζιούλης, Καραμπάς, Καρβούνης, Βάρκας, Νταβιώτης, Ζούνης (50′ Ευαγγέλου), Νίκολι.