Super League 2: «Φωνές» για τρία πέναλτι (!) πέναλτι από Ιωνικό – Διπλό της Καρδίτσας στο Βόλο (vids)

Ο Παναθηναϊκός Β κατάφερε να νικήσει τον Ιωνικό με 1-0 για την 24η αγωνιστική της Super League 2, σ’ ένα παιχνίδι που η ομάδα του Δημήτρη Σπανού φωνάζει για τρία πέναλτι!  Οι γηπεδούχοι πήραν τους τρεις βαθμούς με κεφαλιά του Σιδερά στο 72′.

Δείτε τις καλύτερες στιγμές:

Στο άλλο παιχνίδι της ημέρας, η Αναγέννηση Καρδίτσας πήρε σπουδαία εκτός έδρας νίκη στο Βόλο, επικρατώντας της Νίκης με 2-1. Η ομάδα του Γιώργου Τυριακίδη αιφνιδίασε τους γηπεδούχους Βολιώτες και προηγήθηκε με 2-0 στο ημίχρονο, χάρη στα τέρματα των Κονίλιο στο 7΄ και Βερνάρδου στο 45΄+1. Η αντίδραση των παικτών του Δημήτρη Ελευθερόπουλου ήρθε καθυστερημένα, με το γκολ του Πέττα στο 86ο λεπτό να έρχεται σε ένα σημείο που δεν υπήρχε χρόνος.