Super League 2: Pasillo του Διαγόρα στον Πανσερραϊκό, ισοπαλία στις καθυστερήσεις στο Ρέντη

Ο Πανσερραϊκός έχει κατακτήσει και μαθηματικά το πρωτάθλημα στον Α’ όμιλο της Super League 2 και τη νέα σεζόν θα είναι στη Stoiximan Super League. Ο Διαγόρας συνεχάρη τους παίκτες του Παύλου Δερμιτζάκη με ένα καθιερωμένο τρόπο για το εξωτερικό, αλλά ασυνήθιστο για τη χώρα μας, κάνοντας pasillo.

Στα αγωνιστικά, η ομάδα των Σερρών επικράτησε εύκολα με σκορ 3-1.  Το σκορ στο 16ο λεπτό με την κεφαλιά του Κατσαντώνη. Στο δεύτερο μέρος οι γηπεδούχοι πέτυχαν ακόμη δύο γκολ, με τον Διαγόρα να μειώνει με τον Μπούμπα στο 84′.

Πανσερραϊκός (Δερμιτζάκης): Κατσίκας, Δεληγιαννίδης (68′ Σαΐντ), Καρασαλίδης, Αυλωνίτης (68′ Παντεκίδης), Πεταυράκης, Στάικος (60′ Θυμιάνης), Κολομπίνο, Σοφιανός (68′ Μασκανάκης), Στίνα, Κατσαντώνης (71′ Νάτσος), Μπαΐροβιτς.

Διαγόρας (Διγκόζης): Αθανασόπουλος, Τάτσης, Μανιώτης, Γκρόζντανιτς, Μαγκάκης, Αρίας (80′ Πετράκης), Τσιαντούλας (66′ Λούκιτς), Μιχόπουλος (58′ Παραστατίδης), Αντεσίνα (80′ Βουργουντζής), Μανιάς (80′ Μπούμπας), Σταμένκοβιτς.

Στο άλλο σημερινό παιχνίδι, ο Ολυμπιακός Β’ προηγήθηκε με τον Νίκολιτς στο 41ο πρώτο λεπτό, ωστόσο η ΑΕΚ πήρε τον βαθμό της ισοπαλίας με την κεφαλιά του Χριστόπουλου στο 94′.

Ολυμπιακός Β (Α. Ιμπαγάσα): Παπαδούδης, Μπα (87′ Πινακάς), Μπαγκαλιάνης, Λιάτσος, Καλογερόπουλος, Αποστολόπουλος, Νίκολιτς, Μαρίνος, Ι. Ιμπαγάσα (60′ Σουρλής), Κωστή, Σουρλής.

ΑΕΚ Β (Οφρυδόπουλος): Χατζηεμμανουήλ, Κατσικάς (46′ Γκολφίνος), Λάτσι, Χατζηκυριάκος, Ραντόνια, Λέλεκας, Νούλας (55′ Γερολέμου), Παρράς, Τζούντα Γκαρσία (55′ Κ. Σταμούλης), Απ. Χριστόπουλος, Μαχαίρας.