To αήττητο και οι “Χ”αμένες ευκαιρίες

Το αυριανό ΑΡΗΣ-ΠΑΟΚ θα είναι η τέταρτη φορά με τον Τόλη Τερζή στον πάγκο των “κιτρινόμαυρων”.

Ο Έλληνας τεχνικός έχει ζήσει αυτά τα παιχνίδια από την πρώτη γραμμή άλλες τρεις φορές, έχοντας το δικό του αήττητο αλλά και χαμένες ευκαιρίες για το κάτι παραπάνω.

Δύο 0-0 με τελευταίο αυτό του φετινού 1ου γύρου και το 2-2 της σεζόν 2019-20 στην Τούμπα, όπου ο ΑΡΗΣ έχασε τη νίκη στο 7ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Τόσο σε εκείνο το ματς όσο και στα άλλα δύο ο ΑΡΗΣ ήταν οριακά ή κατά πολύ καλύτερος και ένω άγγιξε τη νίκη εν τέλει την έχασε στις λεπτομέρειες.

Μία κατάσταση που δεν αποκλείεται να αλλάξει από αύριο με τον Τερζή ως προπονητή της ομάδας, ψάχνοντας και αυτός την πρώτη του νίκη κόντρα στον ΠΑΟΚ.