«Καθάρισε» την Μπάτσκα σε ένα δίλεπτο και… περιμένει η Μπράγκα

Πάρτι… πρόκρισης από την Μπράγκα στο «Εστάδιο Μουνισιπάλ» στο πρώτο παιχνίδι με αντίπαλο την Μπάτσκα Τόπαλα, μετά και το 3-0 που της δίνει το ξεκάθαρο προβάδισμα για το «εισιτήριο» που οδηγεί στην φάση των playoffs του φετινού Champions League.
Οι Πορτογάλοι κατάφεραν να πετύχουν δύο τέρματα μέσα σε ισάριθμα λεπτά, καθώς μετά την εκτέλεση κόρνερ του Μπόρχα ο -άλλοτε άσος του Ολυμπιακού- Μπρούμα άνοιξε το σκορ στο 17’. Ενώ από ασίστ του Ρουίς ο Πίτσι έδωσε σαφές προβάδισμα από το 19’ στην ομάδα του!

Για να έρθει και τρίτο «χτύπημα» της Μπράγκα, χάρη στο τέρμα του Ντιαλό στο 87ο λεπτό του παιχνιδιού, που διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα και πλέον αναγκάζει τη σερβική ομάδα να ψάχνει ένα… θαύμα την επόμενη εβδομάδα στο γήπεδο της, κερδίζοντας με 3-0 για να το πάει στην παράταση ή με 4-0 και πάνω, προκειμένου να πάρει αυτή την πρόκριση…
Ο νικητής του συγκεκριμένου ζευγαριού θα τεθεί αντιμέτωπος με όποιον εκ των Παναθηναϊκού ή Μαρσέιγ περάσει από τις μεταξύ τους αναμετρήσεις.