Μοιρασιά… ανάμεσα σε Γιουβέντους και Νάπολι (vid)

Γιουβέντους και Νάπολι μοιράστηκαν γκολ και βαθμούς με το τελικό 1-1 στο Τορίνο να αφήνει ικανοποιημένους τους «παρτενοπέι» που είχαν πολλά προβλήματα αλλά έμειναν στο… κόλπο για τον τίτλο.

Η Νάπολι ήταν αυτή η οποία προηγήθηκε με τον Μέρτενς στο 23ο λεπτό με δυνατό διαγώνιο σουτ μετά από ασίστ του Πολιτάνο, «παγώνοντας» τoυς γηπεδούχους, ενώ στο 38ο έφτασαν κοντά και στο 0-2 με σουτ του Ζιελίνσκι και απέκρουση του Σέζνι.

Η Γιουβέντους μπήκε πιο δυνατά στο δεύτερο μέρος, πίεσε για την ισοφάριση η οποία ήρθε στο 54ο λεπτό με σκόρερ τον Κιέζα. Το 1-1 έμεινε ως το τέλος παρά τις ευκαιρίες των γηπεδούχων, που βρέθηκαν στην 5η θέση με 35 βαθμούς ενώ η Νάπολι είναι 3η με 40 βαθμούς, έξι πίσω από την πρωτοπόρο Ίντερ.