Νίκησε με καθαρό επιθετικό φάουλ στο 90′, αλλά διαμαρτύρεται!

Σε ένα παιχνίδι με αρκετή ένταση, όλα κρίθηκαν στο τελευταίο πεντάλεπτο της κανονικής διάρκειας, με τον ΠΑΟΚ να κερδίζει… δύσκολα στο Περιστέρι (1-2), ενώ υπάρχει καθαρή παράβαση στο γκολ της νίκης του Μαντί Καμαρά.

Λίγο πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου, ο Ζίφκοβιτς έκανε το 0-1, στέλνοντας τις δύο ομάδες στα αποδυτήρια με αυτό το σκορ. Στο δεύτερο ημίχρονο δεν υπήρξαν πολλές φάσεις. Ο ΠΑΟΚ έκανε το 2-0 στη συνέχεια, αλλά το γκολ ακυρώθηκε σωστά γιατί ο Μπάμπα έκανε φάουλ στο ξεκίνημα της φάσης.

Ο Ουάρντα σκόραρε με πέναλτι στο 85′ για να ισοφαρίσει σε 1-1, αλλά σε μια φάση πριν συμπληρωθούν τα 90′, ο Μαντί Καμαρά πήρε πλεονέκτημα στον αέρα κάνοντας καθαρό επιθετικό φάουλ. Παρ’όλα αυτά, το VAR… συμφώνησε πως το γκολ ήταν καθαρό.

Ατρόμητος (Πάμπλο Γκαρσία): Κοσέλεφ, Μούντες, Τσακμάκης, Μπρόρσον, Αθανασίου, Ουεντραόγκο, Γκονθάλεθ (65’ Φαν Βέερτ), Μπακού (73’ Γιουμπιτάνα), Μιχόρλ, Ουάρντα, Καρλίτος (65’ Βρακάς)

ΠΑΟΚ (Ραζβάν Λουτσέσκου): Κοτάρσκι, Ότο, Κεντζιόρα, Μιχαηλίδης, Μπάμπα, Οζντόεφ (73’ Καμαρά), Σβαμπ, Ζίβκοβιτς, Κωνσταντέλιας (86’ Ντεσπόντοφ), Σορετίρε (73’ Μουργκ), Τσάλοφ (73’ Τισουντάλι)