Με τριάρα στους ομίλους η PSV

Η Αϊντχόφεν έχοντας προίκα από το πρώτο παιχνίδι το 3-2 μέσα στη Λευκορωσία, καθάρισε την πρόκριση ουσιαστικά από το πρώτο μέρος.

Στο 14ο λεπτό ο Μπεργκβάιν με αριστερό πλασέ άνοιξε το σκορ μετά από συνεργασία με τον Ντε Γιονγκ, σε μια φάση που η άμυνα της Μπάτε αντέδρασε πολύ άσχημα σε φάση από πλάγιο άουτ.

Στο 36ο λεπτό η PSV εκμεταλλεύτηκε ένα ακόμη κενό στην άμυνα της Mπάτε, καθώς ο Χέντρικς έκανε τη σέντρα και ο Ντε Γιονγκ με κεφαλιά έκανε το 2-0 σαν σε προπόνηση για να «κλειδώσει» την πρόκριση υπέρ των Ολλανδών.

Η Αϊντχόφεν έχασε και άλλες ευκαιρίες στην επανάληψη, αλλά σκόραρε μόνο μια φορά ακόμα, με ένα σόλο του Ίρβινγκ Λοσάνο που αφού διένυσε το μισό γήπεδο με δυνατό δεξί σουτ έγραψε το 3-0.