Ήττα για τις κορασίδες του ΑΡΗ

Ήττα για τις κορασίδες του ΑΡΗ.

Οι κορασίδες του ΑΡΗ ηττήθηκαν από την ομάδα junior αγοριών της ακαδημίας Νεάπολης “Γιώργος Κούδας” με 8-3, για την 5η αγωνιστική του πρωταθλήματος Enjoy the game 2017-2018,εγκεκριμένο από την ΕΠΣΜ, στο γήπεδο love football sports center,των shooters, στην οδό Ευρώπης 72Α,στην Πυλαία.

Οι κίτρινες δεν μπήκαν καλά στο παιχνίδι, αιφνιδιάστηκαν και δέχτηκαν 2 γρήγορα γκολ στα πρώτα 2 λεπτά της αναμέτρησης.

Στο 10’ σε μία καλή αντεπίθεση η Ιωάννα Τζήσιου με σουτ πέτυχε το γκολ και μείωσε το σκορ σε 3-1.

Στο 12’ και στο 14΄ το junior αγοριών της ακαδημίας Νεάπολης “Γιώργος Κούδας” πέτυχε δύο γκολ και έκανε το σκορ 5-1.
Στο 16’ οι κίτρινες είχαν δοκάρι με σουτ της Ιωάννα Τζήσιου από καλή θέση τετ α τετ.

Στο 20’ οι κίτρινες δέχτηκαν γκολ και το σκορ έγινε 6-1 υπέρ της ομάδας της Νεάπολης.

Στο δεύτερο ημίχρονο, οι κίτρινες παίζοντας καλύτερα προσπάθησαν να μην δεχτούν γκολ και να μειώσουν το σκορ.
Όμως, η ομάδα της Νεάπολης πέτυχε γκολ στο 37’ και το σκορ έγινε 7-2.

Στο 39’ η Ιωάννα Τζήσιου πέτυχε ένα ωραίο γκολ με σουτ και έκανε το σκορ 7-3.

Στα επόμενα 2 λεπτά του αγώνα, οι κίτρινες πίεσαν και άλλο για να πετύχουν γκολ και έτσι απείλησαν με την Ιωάννα Τζήσιου, η οποία έκανε δύο ωραία πλασέ ,αλλά την μπάλα απέκρουσε ο αντίπαλος τερματοφύλακας.

Στο τελευταίο λεπτό του αγώνα όμως, οι κίτρινες δέχτηκαν γκολ και το σκορ έγινε 8-3 ,όπου ήταν το τελικό σκορ υπέρ της ομάδας ομάδα junior αγοριών της ακαδημίας Νεάπολης
“Γιώργος Κούδας”

ΑΡΗΣ(Τσιγγελίδου):Κιουρτσή(Τερματοφύλακας), Μαχαιρίδου,Τζήσιου,Θεοδωράκη,Σχοινά,Κυρίμη,