Η… καρδιά της "βασίλισσας" μίλησε με την Ίντερ

Με τον Ροντρίγκο να έρχεται από τον πάγκο και να σκοράρει η Ρεάλ κατάφερε να πάρει τη νίκη 3-2 απέναντι στην Ίντερ η οποία είχε καταφέρει να επιστρέψει στο ματς αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ με 2-0.

Αυτή ήταν η πρώτη νίκη της βασίλισσας στην εφετινή διοργάνωση, με την οποία πέρασε στη δεύτερη θέση του ομίλου έχοντας 4 βαθμούς όσους και η Σαχτάρ. Αντίθετα, η Ίντερ έμεινε για τρίτη αγωνιστική χωρίς νίκη και έχοντας μόνο δύο βαθμούς βρίσκεται στην τελευταία θέση του ομίλου.

Το πρώτο ημίχρονο βρήκε τη Ρεάλ να έχει το προβάδισμα με 2-1 εκμεταλλευόμενη αδράνεια της άμυνας των Ιταλών. Στο 25ο λεπτό ο Μπενζεμά έπαιξε όμορφα στην τελευταία γραμμή της άμυνας της Ίντερ και βρήκε την μπάλα προλαβαίνοντας τον Χαντάνοβιτς, στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα. Στο 33ο λεπτό ο Ράμος με κεφαλιά χωρίς να τον δυσκολεύει κανένας αμυντικό έκανε το 2-0 για τη Ρεάλ που έδειχνε να βαδίζει ολοταχώς στη νίκη.

Κι όμως τα πράγματα δεν έληξαν έτσι. Μόλις δύο λεπτά αργότερα ο Μαρτίνες θα νικήσει τον Κουρτουά και θα κάνει το 2-1 δίνοντας ελπίδες για κάτι καλύτερο στο δεύτερο 45λεπτο στην Ιντερ.

Αυτό το καλύτερο ήρθε στο 68ο λεπτό με τον Πέρισιτς να κάνει το 2-2 με ενέργεια που θύμισε τον μεγάλο απόντα σήμερα, Λουκάκου.

Η Ρεάλ δεν έδειξε να επηρεάζεται. Ανέβασε την απόδοσή της και με τον Ροντρίγκο έκανε το 3-2 με ένα άπιαστο σουτ μέσα από την μεγάλη περιοχή.