«Εσπασε» την κατάρα των τάι μπρέικ

Νίκη-ανάσα για τους «κίτρινος»

Μία δύσκολη και πολύ σημαντική νίκη πήρε η ομάδα βόλεϊ του ΑΡΗ, επικρατώντας του Παμβοχαϊκού με 3-2 σετ, για την 10η αγωνιστική της Βόλεϊ Λιγκ.

Σε ένα φοβερό παιχνίδι στο Κλειστό της Μίκρας, με πολλές εναλλαγές στο σκορ, οι «κίτρινοι» ήταν αυτοί που πανηγύρισαν στο τέλος και… έσπασαν την κατάρα που τους ήθελε να χάνουν στο τάι μπρέικ, όπως στους δύο τελευταίους αγώνες με Ολυμπιακό και Παναχαϊκή.

Η ομάδα του Μέλκα πήρε εύκολα το πρώτο σετ με 25-15, είδε όμως τους φιλοξενούμενους να επιστρέφουν και να κάνουν το 1-2 (25-27, 21-25) παίρνοντας προβάδισμα νίκης. Ο ΑΡΗΣ δεν παρέδωσε τα όπλα και με φοβερή εμφάνιση στο τέταρτο σετ (25-17) οδήγησε τον αγώνα στο τάι μπρέικ, όπου σε ένα χιτσκοκικό φινάλε (24-22), πήρε την νίκη με 3-2 σετ.

Τα σετ: 25-15, 25-27, 21-25, 25-17, 24-22.