Η Τραμπζονσπόρ τον τουρκικό "εμφύλιο"

Η Τραμπζονσπόρ ήταν η μεγάλη νικήτρια στον τουρκικό "εμφύλιο" μιας και επικράτησε της Μπάνβιτ εντός έδρας με 96-88, χάρη σε αντεπίθεση διαρκείας στο τέταρτο δεκάλεπτο.

Η Μπάνβιτ κυριάρχησε στο πρώτο μέρος και είχε το προβάδισμα, το οποίο έκλεισε στο +6 με την λήξη του πρώτου ημιχρόνου (42-48). Οι φιλοξενούμενοι διατήρησαν το προβάδισμα και στο τρίτο δεκάλεπτο (62-67), δείχνοντας ικανοί για το “διπλό. Αλλά η Τραμπζονσπόρ είχε άλλη άποψη. Με επιμέρους σκορ 34-21 στο τέταρτο δεκάλεπτο έκανε την μεγάλη ανατροπή και νίκησε με 96-88.

Τα δεκάλεπτα: 23-28, 42-48, 62-67, 96-88.

Τραμπζονσπόρ: Τζόνσον Όντομ 14 (3), Σανλί 8, Τσαντάν 8 (1), Χάρντι 14 (3), Βελίσκοβιτς 5 (1), Ντεμιρέλ 2, Κίνσει 17, Γιλντιρίμ, Στιπάνοβιτς 18, Κούλιγκ 10.
Μπάνβιτ: Φόρτσον 20 (3), Τζόνσον 13, Σλότερ 13 (2), Γκετσίμ 2, Στέφενς 2, Σίμονς 8 (2), Βίντμαρ 11, Μόερμαν 19 (1), Αλτουνμπέι, Γιλντιρίμ.