Νίκησε και ο Απόλλωνας

Επικράτησε εύκολα του ΠΑΣ Γιάννινα και απομακρύνθηκε ακόμη περισσότερο από τον ΑΡΗ…

Με εντυπωσιακή εμφάνιση στο δεύτερο ημίχρονο ο Απόλλωνας Σμύρνης επικράτησε του ΠΑΣ Γιάννινα με 4-0 και έκανε ακόμη ένα σημαντικό βήμα για την παραμονή του. Μάλιστα για πρώτη φορά βγήκε από τη ζώνη του υποβιβασμού. Αυτό το αποτέλεσμα δυσκολεύει ακόμη περισσότερο την προσπάθεια του ΑΡΗ.

Στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου ο Μίνγκας άνοιξε το σκορ ενώ νωρίτερα στο 18’ είχε δοκάρι. Στο 49’ ο Ντάλμπεργκ διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του, ενώ στο 60’ ο Μίνγκας τελείωσε το ματς κάνοντας το 3-0. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Φαρινόλα στο 70’.

Απόλλων Σμύρνης: Τζόρβας, Αργυρόπουλος, Δεληζήσης, Άλβαρες, Κανακούδης, Κόρμπος (53’ Εγκόν), Τσοκάνης (90’ Κουκ), Μίνγκας, Παντελιάδης, Φαρινόλα, Ντάλμπεργκ
ΠΑΣ Γιάννινα: Αμπάρης, Βίλα, Ντάτσιος, Κολοβέτσιος, Μιχαήλ Τσουκαλάς (80’ Κυβελίδης), Τζημόπουλος, Στρούνα (46’ Σονγκό), Ακόστα, Κοροβέσης (63’ Μπέριος), Ίλιτς.