Σπουδαίο "διπλό" για τον ΑΡΗ

Ο ΑΡΗΣ έφτασε τη διαφορά μέχρι και στα 10 γκολ, με το 18-10 του 38ου λεπτού

Σπουδαία εκτός έδρας νίκη πέτυχε η ομάδα χάντμπολ γυναικών του ΑΡΗ στο πλαίσιο της 10ης ημέρας της Α1. Οι «κίτρινες» πέρασαν νικηφόρα 24-18 από το «Φιλίππειο» της Βέροιας πραγματοποιώντας την έκπληξη της αγωνιστικής με το «διπλό» επί του Φιλίππου. Η εμφάνιση των Θεσσαλονικέων ήταν εντυπωσιακή, αφού με κύριο συστατικό της το πάθος πήρε από νωρίς τον έλεγχο του αγώνα και κράτησε μια σταθερή διαφορά από τον αντίπαλο καθ’ όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης, παρά τη διαφορά δυναμικότητας ανάμεσα στις δύο ομάδες. Χαρακτηριστικό είναι ότι στο δεύτερο ημίχρονο ο ΑΡΗΣ έφτασε τη διαφορά μέχρι και στα 10 γκολ, με το 18-10 του 38ου λεπτού.

Κορυφαία σε απόδοση από πλευράς ΑΡΗ, ήταν η Αθηνά Κωστοπούλου, η οποία σημείωσε 8 γκολ.