Αντίπαλοι Eurocup: Ήττα στην εκπνοή για Τουρκ Τέλεκομ

Η Τουρκ Τέλεκομ, αντίπαλος του ΑΡΗ Midea στην φάση των ομίλων του Eurocup, γνώρισε την ήττα από την Νταρουσάκαφα με 71-70 στο πλαίσιο τουρνουά.
Η ομάδα της Άγκυρας προηγήθηκε με 24-13 στην πρώτη περίοδο και με 37-33 στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου. Η «Ντάκα» πίεσε για την ανατροπή αλλά η Τουρκ κατάφερε να κλείσει προηγούμενη και την τρίτη περίοδο με 62-59. Ο αγώνας ήταν δραματικός στο φινάλε με τον Μουρ της Νταρουσάφακα να κερδίζει φάουλ, με 7 δευτερόλεπτα για το τέλος. Έχασε όμως και τις δύο βολές, οι συμπαίκτες του πήραν τέσσερα επιθετικά ριμπάουντ με τον Αράτ να σκοράρει για το 71-70, μόλις επτά δέκατα πριν το τέλος. Ο Αλεξάντερ πήρε την μπάλα για το τελευταίο σουτ αλλά δεν πρόλαβε τον χρόνο.
Για την Τουρκ Τέλεκομ: Χέιντεγκερ 8 (1), Ντουρμάζ 4, Ακπινάρ, Αλεξάντερ 15 (6ρ.), Μπράουν 9 (1), Τούνσα 5 (1), Αγκβά 15, Μπες 2, Χάνλαν, Χαραλαμπόπουλος 6 (2/4τρ., 0.1διπ., 2ρ.), Μακουντού 6.
Από την Νταρουσάφακα ο Μουρ ήταν πρώτος σκόρερ με 20 πόντους, ο Νέλσον είχε 13 πόντους.