Αγχώθηκε… αλλά κέρδισε η Γιουνάιτεντ!

H Γιουνάιτεντ τα βρήκε σκούρα κόντρα στην ουραγό Σέφιλντ, βρέθηκε πίσω στο σκορ, ωστόσο με κορυφαίο τον Μπρούνο επικράτησε 4-2 και πήρε πλεονέκτημα στη μάχη για την 6η θέση. Οι «κόκκινοι διάβολοι» κυριαρχούσαν, ωστόσο η Σέφιλντ ήταν αυτή που άνοιξε το σκορ. Ο Ονάνα έκανε λάθος μεταβίβαση προς αριστερά όντας απρόσεκτος, ο Μπογκλ παρενέβη, έκλεψε, μπήκε στην περιοχή κι έκανε το 1-0. Αμεση απάντηση για τους γηπεδούχους, με τον Γκαρνάτσο στο 42′ να ισοφαρίζει 1-1. Η ουραγός απάντησε ξανά και στο 51οο λεπτό ο Όσμπορν μοίρασε στον Ντίαζ κι εκείνος νίκησε τον Ονάνα για το 2-1.

Στο 63ο λεπτό ο Μαγκουάιρ κέρδισε πέναλτι και ο Μπρούνο σκόραρε από την άσπρη βούλα για το 2-2. Ο αρχηγός των «κόκκινων διαβόλων» με απίθανο αριστερό σουτ από μεγάλη απόσταση σημείωσε το 3-2 στο 81ο λεπτό! Ο Πορτογάλος «σέρβιρε» για τον Χόιλουντ το πρώτο του τέρμα μετά από 8 παιχνίδια για το τελικό 4-2 στο 85ο λεπτό.