Η Γιουνάιτεντ δέχτηκε τέσσερα γκολ από την ΚΠΡ σε φιλικό

Την ήττα γνώρισε η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ στο δεύτερο φιλικό προετοιμασίας που έδωσε, καθώς η ΚΠΡ επικράτησε με 4-2.

Μόλις στο 3ο λεπτό της αναμέτρησης ο Λίνγκαρντ άνοιξε το σκορ για τους «κόκκινους διαβόλους», με την ΚΠΡ να έχει άμεση αντίδραση, ισοφαρίζοντας με τον Όστιν στο 7’.

Οι γηπεδούχοι τελείωσαν ουσιαστικά το παιχνίδι με ακόμη τρία γκολ στο δεύτερο ημίχρονο, με τους Ντάικς και Οντουμπάγιο να είναι οι σκόρερ, ο πρώτος στο 53’ και στο 59’ και ο δεύτερος στο 58’.

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ το μόνο που κατάφερε να κάνει ήταν να μειώσει στο 73’ με τον Ελάνγκα, διαμορφώνοντας το τελικό 4-2! Προφανώς πρόκειται για φιλική αναμέτρηση και από την ομάδα του Σόλσκιερ (που «γιόρτασε» την ανανέωσή του με βαριά φιλική ήττα) έλειπαν βασικοί παίκτες ωστόσο παραμένει μια ήττα που επηρεάζει το πρεστίζ του συλλόγου.