Κράζουν στην Πολωνία τον διαιτητή που είχε οριστεί στο ΑΕΚ-ΑΡΗΣ (vid)

Ο Πάβελ Ρατσκόφκσι είχε οριστεί να διευθύνει την αναμέτρηση του ΑΡΗ με την ΑΕΚ στη Νέα Φιλαδέλφεια, αλλά αντικαταστάθηκε, λόγω καταγγελιών, οι οποίες βρίσκονται υπό διερεύνηση. Ενώ και η UEFA ψάχνει το θέμα.

Ο Πολωνός διαιτητής πάντως, στη χώρα του ορίστηκε και σφύριξε στον αγώνα της Σταλ Μίελετς και της Λέγκνιτσα για την 28η αγωνιστική του πολωνικού πρωταθλήματος. Για το οποίο έχει ανοίξει πολύ μεγάλη κουβέντα στη χώρα του, μιας και ελέγχεται για την απόφασή του σε μία φάση που έκρινε το παιχνίδι.

Συγκεκριμένα, στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων κι ενώ η ουραγός της βαθμολογίας Λέγκνιτσα ήταν μπροστά στο σκορ (0-1), ο Ρατσκόφσκι (όπως και ο βοηθός του, αλλά και το VAR) δεν έδωσε  φάουλ σε μια φάση στη γωνία του κόρνερ, στην εξέλιξη της οποίας ήρθε η ισφοάριση.