«Μικροί»… μεγάλοι μάγκες! (vid)

Η Κ19 του ΑΡΗ έκανε την αρχή, επικρατώντας με 2-3 του ΠΑΟΚ για την Superleague.

Μάλιστα οι παίκτες του Τόλη Τερζή είχαν την ευκαιρία για πιο άνετο αποτέλεσμα, καθώς προηγήθηκαν και με 0-2. Όμως ο ΠΑΟΚ ισοφάρισε πριν το νέο τέρμα των παικτών του ΑΡΗ για το τελικό 2-3.

Οι “μικροί” έδειξαν τον δρόμο για το αυριανό παιχνίδι και την ομάδα του Άκη Μάντζιου, σ’ ένα παιχνίδι που είχε πολλά σκληρά μαρκαρίσματα από τους γηπεδούχους, τα περισσότερα εκ των οποίων έμειναν ατιμώρητα, ενώ η αλλαγή του Τσέρα ήταν αναγκαστική, λόγω ενός τέτοιου μαρκαρίσματος.

Επίσης, ο διαιτητής Χατζηνικολάου για…άγνωστο λόγο κράτησε έξι λεπτά καθυστερήσεις στο δεύτερο ημίχρονο.