Νίκη για Μαρσέιγ, 2-0 την Ρεν

Γονάτισε τη Ρεν η Μαρσέιγ και επέστρεψε στις νίκες στο πρωτάθλημα. Οι Μασσαλοί επικράτησαν 2-0 στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής της Ligue 1, πανηγυρίζοντας το πρώτο «τρίποντο» έπειτα από οκτώ ανεπιτυχείς προσπάθειες.
Στο 8’ η Μαρσέιγ άνοιξε το σκορ με τον Ομπαμεγιάνγκ να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα με πέναλτι, το οποίο κέρδισε ο Εντιαγέ από τάκλιν του Γουό. Ο Καμερουνέζος αμυντικός ήταν ο μοιραίος για τους φιλοξενούμενους, καθώς στο 61’ άφησε με δέκα παίκτες τους φιλοξενούμενους. Τέσσερα λεπτά μετά οι Μασσαλοί βρέθηκαν μία ανάσα από τη νίκη, με τον Ουνάχι να ελίσσεται ωραία από τα δεξιά, να μπαίνει στην περιοχή και με δυνατό σουτ να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα. Επτά λεπτά μετά, ο Εντιαγέ αποβλήθηκε για σκληρό φάουλ, με αποτέλεσμα να αποκατασταθούν οι αριθμητικές ισορροπίες.