Περίπατος της Κ17 στο Βόλο, πέρασε με “τεσσάρα” (vid+pics)

Εύκολο απόγευμα είχε η Κ17 του ΑΡΗ, η οποία πέρασε σαν σίφουνας από το Βόλο επικρατώντας πολύ εύκολα με σκορ 4-0.

Οι Κιτρινόμαυροι προηγήθηκαν με κεφαλιά του Αλμύρα έπειτα από φάουλ του Τσαλίκογλου, με το 0-1 να είναι το σκορ του πρώτου ημιχρόνου. Στο δεύτερο 45λεπτο ο ΑΡΗΣ ήταν σαρωτικός και πέτυχε το 2-0 με τον Σταυρόπουλο, πάλι από ασίστ του Τσαλίκογλου, o ο Κατρατζής πέτυχε το 3-0, ενώ το τελικό σκορ διαμορφώθηκε από κεφαλιά του Αλμύρα έπειτα από τρίτη ασίστ του Τσαλίκογλου.

Σημειώνεται ότι η συνεργασία των Τσαλίκογλου και Αλμύρα έφερε και πέμπτο γκολ, το οποίο κακώς ακυρώθηκε ως οφ σάιντ, ενώ στο 0-0 ο Αλμύρας είχε δοκάρι.

Σύνθεση: Γεωργιάδης, Σεβαστίδης, Παπακωνσταντίνου, Τανούλης, Τσομπανίδης, Αλμυράς, Κοντονικολάου, Κατρατζής, Τσαλίκογλου, Σταυρόπουλος, Αμπεριάδης.

Αλλαγές:
69 ‘ Κρανιάς σε Παπακωνσταντίνου
69′ Καρυπίδης σε Κοντονικολάου
75′ Καλτσάς σε Τανούλη
75′ Λέκα σε Σταυρόπουλο
80’ Χατζόπουλος σε Τσομπανίδη