Συνεχίζει αήττητη με πεντάρα στην Άιντραχτ η Λεβερκούζεν

Η Λεβερκούζεν συνεχίζει αήττητη σε όλες τις διοργανώσεις, αφού νίκησε με την Άιντραχτ Φρανκφούρτης με 5-1 για την 32η αγωνιστική της Bundesliga.

Σε ένα πρώτο μέρος με γρήγορο ρυθμό, οι «ασπιρίνες» άνοιξαν το σκορ στο 12ο λεπτό με τον Τσάκα, ο οποίος με ένα σουτ από το όριο της περιοχής έκανε το 1-0. Στο 21′ η Λεβερκούζεν είχε μια καλή στιγμή για το 2-0 με τον Παλάσιος, ο οποίος τελευταία στιγμή κόπηκε από τους αμυντικούς της Άιντραχτ.
Η ομάδα της Φρανκφούρτης ισοφάρισε στο 32′ με τον Εκετικέ, αλλά δώδεκα λεπτά μετά ο Σικ έβαλε και πάλι μπροστά στο σκορ τους φιλοξενούμενους.

Στο 58ο λεπτό ο Παλάσιος από τα έντεκα βήματα έκανε το 3-1 και «κλείδωσε» τη νίκη για την ομάδα του. Ο Φρίμπονγκ στο 77′ έκανε το 4-1 και ο Μπονιφάς στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων διαμόρφωσε το τελικό 5-1.