Αήττητος ο Παναιτωλικός

Μόλις ενα γκολ παθητικό, εντός έδρας, για τον Παναθηναϊκό

Mεγάλη νίκη επί του Παναθηναϊκού σημείωσε ο Παναιτωλικός, ο οποίος επικράτησε του Παναθηναϊκού με 1-0, χάρη στο γκολ του Ανρί Καμαρά (30`). Στο πρώτο ημίχρονο, οι παίκτες του Μάκη Χάβου έχασαν μεγάλες ευκαιρίες, ενώ στο δεύτερο άντεξαν στην πίεση των “πράσινων”, κατακτώντας το “τρίποντο”. Την πιο μεγάλη ευκαιρία, του δευτέρου ημιχρόνου, πάντως, έχασαν οι γηπεδούχοι με τον Μπακάκη, ο οποίος δεν σκόραρε σε κενή εστία.

Η ομάδα του Αγρινίου, με αυτό τον τρόπο, παρέμεινε αήττητη, στην έδρας της, φθάνοντας του 24 βαθμούς στη Σούπερ Λίγκα.

Παναιτωλικός (Χάβος): Ράφαελ, Κούσας, Καμαρά (86` Μπόγιοβιτς), Μελισσάς, Θεωδορίδης (76` Παπουτσογιαννόπουλος), Γοδόι, Τζούνιορ, Σφακιανάκης, Γκάλο, Μπακακάκης (79` Νταλμά), Μπικέ.

Παναθηναϊκός (Αναστασίου): Καπίνο, Τριανταφυλλόπουλος, Κουτρουμπής, Σίλντενφελντ, Νάνο (60` Κλωναρίδης), Λαγός (80` Δώνης), Ζέκα, Πράνιτς, Μπεργκ, Καρέλης (72` Ντίνας), Αμπέντ