Champions League: Η Γιουνγκ Μπόις άλωσε την Πόλη, πρόκριση για Ζάλτσμπουργκ και Σπάρτα Πράγας

Η Γιουνγκ Μπόις ταξίδεψε στην Τουρκία με στόχο να υπερασπιστεί το υπέρ της 3-2 στην Βέρνη απέναντι στην Γαλατάσαραϊ και όχι μόνο το κατάφερε αλλά πήρε το εισιτήριο για την League Stage του Champions League με απόλυτα θριαμβευτικό τρόπο.

Αυτό αποτυπώθηκε με το αποτέλεσμα στο φινάλε, με τους Ελβετούς να κρατούν ανυπεράπιστη την εστία τους απέναντι στον Μάουρο Ικάρντι και στην παρέα του και να “χτυπούν” στο 87′, με τον Βιρτζίνιους να φεύγει σφαίρα σε κόντρα επίθεση και να γράφει το 1-0 με αψεγάδιαστο πλασέ.

Γκολ που έφερε έκρηξη χαρά στους παίκτες της Γιουνγκ και απογοήτευση στους γηπεδούχους, με τον Μουσλέρα να αφήνει μάλιστα την ομάδα του με 10 παίκτες στο τέλος της κανονικής διάρκειας και στο δεκάλεπτο των καθυστερήσεων με την απευθείας κόκκινη κάρτα που είδε, για αψυχολόγητη κλωτσιά σε αντίπαλο.