Nations League: Βήμα πρωτιάς για το Καζακστάν

Σημαντικό βήμα για την πρωτιά του 3ου ομίλου της League C και της ανόδου στη μεγαλύτερη κατηγορία έκανε σήμερα το Καζακστάν στην έδρα του, όπου επικράτησε με 2-1 της Σλοβακίας στο ντέρμπι της 4ης αγωνιστικής.

Οι γηπεδούχοι διατήρησαν το αήττητο στη διοργάνωση (3-1-0) με τα γκολ των Βορογκόφσκι και Αστάνοφ στο πρώτο ημίχρονο, ενώ από την πλευρά τους οι φιλοξενούμενοι μείωσαν στο ξεκίνημα του δεύτερου με τον Μπέρο, αλλά δεν κατάφεραν να «σώσουν την παρτίδα.»

Τελείωσαν, μάλιστα, το ματς με 10 παίκτες λόγω της αποβολής του Ντούντα (88΄) με δύο κάρτες μέσα σε ένα λεπτό!

Καζακστάν: Σάτσκι, Γκαμπίσεφ (73′ Καϊροφ), Μαλίι, Μαροσκίν, Αλίπ, Ντοζμαγκαμπέτοφ, Αστάνοφ (84′ Λογκβινένκο), Νταραμπάγεφ (88′ Γερλάνοφ), Ταγκιμπέργκεν, Βορογκόφτσκι (88′ Οράζοφ), Αϊμπέτοφ (88′ Σαμορόντοφ)

Σλοβακία: Ροντάκ, Πεκάρικ, Γκιομπέρ, Βάλιεντ, Χβάταλ (46′ Χβάταλ), Κούτσκα, Χροσόφσκι, Μπέρο (82′ Αλμάσι), Χαρασλίν (89′ Σουσλόφ), Ρουσνάκ (72′ Στρέλετς), Ντούντα

ALLABOUTARIS TV! ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΣΤΙΣ 20:00 ΣΤΟ ΚΑΝΑΛΙ ΤΟΥ ALLABOUTARIS.GR ΣΤΟ YOUTUBE!