Super League: “Πέρασε” από το Αγρίνιο ο Παναθηναϊκός – Δοκάρι στο 89′ για τον Παναιτωλικό

Ο Παναθηναϊκός επικράτησε με 1-0 επί του Παναιτωλικού, στην έδρα της ομάδας του Αγρινίου, για λογαριασμό της 12ης αγωνιστικής της Super League.

Το μοναδικό γκολ του αγώνα το πέτυχε ο Φώτης Ιωαννίδης, στο 78ο λεπτό του αγώνα, δύο λεπτά μετά την είσοδο του στον αγωνιστικό χώρο.

Στο 89′, ο Παναιτωλικός είχε τη μεγαλύτερη φάση του στο παιχνίδι, όταν η κεφαλιά της… ισοφάρισης, βρήκε στο αριστερό δοκάρι της εστίας του Μπρινιόλι.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Παναιτωλικός (Γιάννης Αναστασίου): Ανέστης, Αποστολάκης, Λάρσον, Κορνέλιους, Χατζηθεοδωρίδης (75’ Χουχούμης), Μλάντεν (76’ Μάρτενσον), Φλόρες, Ντίας (75’ Κολοβός), Σενγκέλια (61’ Νταγκό), Πέδρο, Μόρσεϊ (84’ Καρέλης).

Έμειναν στον πάγκο: Στεργιάκης, Μπακάκης, Ξενιτίδης, Λιάβας.

Παναθηναϊκός (Ιβάν Γιοβάνοβιτς): Μπρινιόλι, Κώτσιρας, Σένκεφελντ, Μάγκνουσον, Χουάνκαρ (90’ Γκάνεα), Κουρμπέλης (76’ Βαγιαννίδης), Ρούμπεν, Τσέριν, Μπερνάρ (90’ Σάρλια), Σπόραρ (85’ Τσόκαϊ), Βέρμπιτς (76’ Ιωαννίδης).

Έμειναν στον πάγκο: Λοντίγκιν, Σάντσες, Σαβιέρ, Καμπετσής.

Διαιτητής: Βεργέτης (Αρκαδίας)

Βοηθοί: Μεϊντάνας (Αχαΐας), Σινιοράκης (Χανίων)

Τέταρτος διαιτητής: Τσετσίλας (Γρεβενών)

VAR: Τζοβάρας (Φθιώτιδας)