Wiwsport: “Ντιαντί, η μεγάλη κίνηση του ΑΡΗ” (pic)

Ο Κλέιτον Ντιαντί ήταν από τα πρόσωπα του ΑΡΗ στη μεγάλη νίκη επί του Ολυμπιακού, πραγματοποιώντας μία εξαιρετική εμφάνιση. Ιδιαίτερα στο πρώτο κομμάτι του αγώνα εξέθεσε ανεπανόρθωτα την αντίπαλη άμυνα, δίνοντας την ασίστ στο γκολ του Μάνου Γκαρθία, έπειτα από πολύ καλή προσπάθεια και κίνηση.

Με την επίδοση του 18χρονου Σενεγαλέζου ασχολούνται και στην Αφρική, ενώ χαρακτηριστικό είναι το δημοσίευμα της ιστοσελίδα wiwsport. Διαβάστε παρακάτω και θα καταλάβετε:

“Η σπουδαία κίνηση του ΑΡΗ Θεσσαλονίκης. Το βράδυ του Σαββάτου, η ομάδα του Απόστολου Μάντζιου κέρδισε έναν από τους διεκδικητές του τίτλου, τον Ολυμπιακό. Νίκη με 2-1 που ήρθε κυρίως χάρη στο υπέροχο πρώτο ημίχρονο των Κιτρινόμαυρων, που ανέβηκαν ξανά στην 4η θέση της βαθμολογίας.

Ο νεαρός 18χρονος Σενεγαλέζος εξτρέμ Κλέιτον Ντάντι, ο νέος αγαπημένος των οπαδών, έκανε εξαιρετική δουλειά για να δώσει μια ασίστ στον Μάνου Γκαρσία στο 3ο λεπτό του αγώνα. Στη συνέχεια λίγο πριν την ανάπαυλα έδωσε το δεύτερο χτύπημα, ένας από τους πολλούς Ισπανούς στις τάξεις του ΑΡΗ, ο Λόρεν Μορόν. Η μείωση του σκορ από τον Μαροκινό Αγιούμπ Ελ Κάαμπι δεν άλλαξε κάτι”.