Xαλαρή πρόκριση για την Μπάγερν Μονάχου

Με αναμενόμενα εύκολη νίκη-πρόκριση ξεκίνησε η σεζόν για την Μπάγερν Μονάχου.
Οι Βαυαροί επιβλήθηκαν 4-0 της Ουλμ εκτός έδρας, παίρνοντας έτσι το εισιτήριο για τον 2ο γύρο του Κυπέλλου Γερμανίας, εννέα μέρες πριν την πρεμιέρα τους στην Bundesliga.
Δύο γκολ σημείωσε ο Μίλερ (12’, 14’), με τον Κομάν να ανεβάζει τον δείκτη του σκορ στο 3-0 στο 79ο λεπτό και τον Κέιν να διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα στις καθυστερήσεις.
Νωρίτερα, τρεις ομάδες της Bundesliga κατάφεραν να αποφύγουν τον αποκλεισμό στο φινάλε.
Πιο πολύ ζορίστηκε η Χόφενχαϊμ, που έμεινε στο 2-2 με τη Βίρτσμπουργκ Κίκερς και τους νίκησε 3-2 στα πέναλτι.
Η Σεντ Πάουλι ισοφάρισε σε 2-2 στο 90+4΄τη Χάλεσερ και εντέλει επικράτησε 3-2 στην παράταση, ενώ η Μάιντς επιβλήθηκε 3-1 της Βέχεν στο έξτρα ημίωρο μετά το 1-1 σε 90 λεπτά αγώνα.