Και πάλι νικητής, με ανέπαφη εστία

Και στην χθεσινή φιλική αναμέτρηση με τον Αγροτικό Αστέρα, ο ΑΡΗΣ δεν παρέκκλινε από την φιλοσοφία του, η οποία είναι να κερδίζει τα ματς, χωρίς να δέχεται γκολ.

Εχθές στο γήπεδο του Ευόσμου, ο Πάκο Ερέρα μοίρασε τον χρόνο συμμετοχής στους παίκτες που δεν πήραν αγωνιστικά λεπτά στα δύο πρώτα ματς της Super League, αλλά και στα τελευταία, χρονικά, μεταγραφικά αποκτήματα της ομάδας. Αν και το επίπεδο του αντιπάλου ήταν χαμηλό, οι κίτρινοι παρουσιάστηκαν σοβαροί και συγκεντρωμένοι στο γήπεδο και σημείωσαν ακόμη μία νίκη (0-3).

Όπως συνέβη σε όλα τα προηγούμενα παιχνίδια -με μοναδική εξαίρεση το φιλικό προετοιμασίας με την Α.Ε.Λ.-, έτσι και στο χθεσινό, ο ΑΡΗΣ κράτησε ανέπαφη την εστία του ενώ στην επίθεση, βρήκε τους τρόπους για να φτάσει στο γκολ.

Στην μοναδική στιγμή που κινδύνεψαν ουσιαστικά οι κίτρινοι εχθές, ήταν στην φάση του 72ου λεπτού, όταν ο Μπαγκαλιάνης γλίστρησε, με αποτέλεσμα η μπάλα να φτάσει στον Σουλίδη, το πλασέ του οποίου σταμάτησε στο δοκάρι και πέρασε άουτ.