Ήττα για τις γυναίκες

Η γυναικεία ομάδα βόλεϊ του ΑΡΗ ηττήθηκε με 3-1 σετ, εκτός έδρας, από τον Α.Ο. Θύρας. Πολλά τα παράπονα των «κιτρίνων» για την διαιτησία του αγώνα.

Η ομάδα του Δημήτρη Σολκίδη ξεκίνησε ιδανικά το παιχνίδι και κατάφερε να πάρει το πρώτο σετ με 22-25. Η συνέχεια όμως δεν ήταν ανάλογη για τις «κιτρινόμαυρες», οι οποίες υπέπεσαν σε πολλά λάθη και έδωσαν την δυνατότητα στον αντίπαλο να πάρει τον έλεγχο του αγώνα. Επιπλέον, οι λανθασμένες διαιτητικές αποφάσεις εκνεύρισαν τα κορίτσια του ΑΡΗ, στοιχείο που εκμεταλλεύτηκε ο Α.Ο. Θύρας και κατάφερε να πάρει τα τρία επόμενα σετ, φτάνοντας τελικά στη νίκη.

Τα σετ: 22-25, 25-17, 25-18, 25-23

ΑΟ Θήρας (Οικονόμου): Γεωργιάδη, Ζντοβτς, Μουντάκη, Μεταξά, Τσοχατζή, Τέρζιτς, Αρτακιανού λ / Βεργίδου, Τσβέτκοβα, Τσομπανίδου, Παναγιωτίδου

AΡΗΣ (Σολκίδης): Πεσόα, Αλεξάκου, Κωνσταντινίδου, Καετάνο, Κις, Καραφουλλίδου, Κελεσίδου –λ / Χίντζιου-λ, Γουγούση, Πήττα, Σταματίου.