Triple-double ο All Star Γιάνναρος! (vid)

Οι Μπακς μπορεί να ηττήθηκαν με 123-134 από τους Νάγκετς, που τα έβαζαν όλα (!), αλλά ο Γιάννης Αντετοκούνμπο έκανε διαστημική εμφάνιση (36π., 11ρ., 13ασ.) και «έγραψε» το 9ο triple-double στην καριέρα του, πριν πάει στο All Star Game!

Χορταστικό ματς έγινε στο Μιλγουόκι μεταξύ Μπακς (32-25) και Νάγκετς (32-26), με το Ντένβερ να παίρνει τη νίκη με 134-123 και την παράσταση να κλέβουν οι Γιάννης Αντετοκούνμπο και Νίκολα Γιόκιτς!

Ο Γιάνναρος έδωσε μία απίστευτη παράσταση πριν πάει στο All Star Game, κάνοντας το 9ο triple-double της καριέρας του και πάλευε ουσιαστικά μόνος του απέναντι στους Νάγκετς, προσπαθώντας να γυρίσει το ματς.

Στα 39 λεπτά που αγωνίστηκε ο Greek Freak κατάφερε να «γράψει» 36 πόντους (13/19δ., 1/2τρ., 7/12β.), 11 ριμπάουντ, 13 ασίστ, 3 κοψίματα, ενώ είχε και 6 λάθη. Στους 27 πόντους με 8 ασίστ ακολούθησε ο Μπλέντσο.

Έτσι, λοιπόν, ο Γιάννης ζέσταινε για τα καλά τις μηχανές του προκειμένου να προσφέρει θέαμα τα ξημερώματα της ερχόμενης Δευτέρας στο Λος Άντζελες.

Όσο για τους Νάγκετς, ο Νίκολα Γιόκιτς έκανε τρομερά πράγματα! Triple-double (σ.σ. το 11ο στην καριέρα του) από το ημίχρονο για τον σέντερ του Ντέβερ, τελειώνοντας το ματς με 30 πόντους, 15 ριμπάουντ και 17 ασίστ!

Μάλιστα οι φιλοξενούμενοι είχαν πάρει φωτιά από την περιφέρεια με 24/40 τρίποντα και έφτασαν κοντά στο να καταρρίψουν το απόλυτο ρεκόρ, το οποίο έχουν οι Καβαλίερς από το περσινό ματς κόντρα στους Χοκς με 25 τρίποντα.

Tα δωδεκάλεπτα: 28-35, 62-74, 88-107, 123-134

Πηγή: sdna.gr