Τεράστια νίκη με ιστορική ανατροπή για τους Μπακς (vid)

Έτοιμοι για την πρόκληση των πλέι οφ στο NBA έδειξαν τα ξημερώματα οι Μπακς, οι οποίοι ενώ βρέθηκαν να χάνουν με είκοσι πόντους (62-42) από τους Χιτ κατάφεραν τελικά να γυρίσουν το ματς και να επικρατήσουν με 98-113 μέσα στο Μαϊάμι.

Το Μιλγουόκι έγινε η πρώτη ομάδα στην ιστορία του ΝΒΑ που βρέθηκε πίσω στο σκορ με 20+ πόντους διαφορά στο ημίχρονο και κέρδισε το ματς με περισσότερους από 11!

Πρωταγωνιστής ο Γιάννης Αντετοκούνμπο, ο οποίος πραγματοποίησε μία MVP εμφάνιση με νέο double-double.

Συγκεκριμένα, ο “Greek Freak” πέτυχε 33 πόντους (με 12/19 σουτ και 8/11 βολές), μάζεψε 16 ριμπάουντ, μοίρασε 9 ασίστ και είχε ακόμα 2 κλεψίματα, 3 τάπες και 6 λάθη σε 35 λεπτά συμμετοχής.

Εκτός του Έλληνα σούπερ-σταρ, ο Κρις Μίντλετον πέτυχε 21 πόντους, ενώ εξαιρετικός ήταν ο Έρικ Μπλέντσο με 17 πόντους.

Για τους Χιτ ξεχώρισε ο Τζάστις Ουίνσλοου με 20 πόντους, ενώ ο Μπαμ Αντεμπάγιο έκανε double-double με 10 πόντους και 11 ριμπάουντ.

Πηγή: sport-fm.gr