Δεν έφτασαν Τζένκινς και Γιάνκοβιτς

Βλαδίμηρος Γιάνκοβιτς και Μάικ Τζένκινς ήταν οι κορυφαίοι του ΑΡΗ στην χθεσινή αναμέτρηση, αλλά η πολύ καλή εμφάνισή τους δεν έφτασε για να φτάσει η ομάδα στη νίκη.

Οι δύο παίκτες με τις λύσεις που έδωσαν σε άμυνα κι επίθεση, βοήθησαν την ομάδα τους να γυρίσει το παιχνίδι στο δεύτερο ημίχρονο και να επιστρέψει δυναμικά στην διεκδίκηση της νίκης.

Ο Τζένκινς τελείωσε το ματς με 20 πόντους και 4 ριμπάουντ ενώ ο “Βλάντο” σταμάτησε στους 15 πόντους και τα 12 ριμπάουντ. Παρά την πολύ καλή παρουσία των δύο παικτών, οι «κίτρινοι» δεν μπόρεσαν ν’ αποφύγουν την ήττα, καθώς στα τελευταία δυο λεπτά δεν διαχειρίστηκαν σωστά το παιχνίδι, δίνοντας την δυνατότητα στην Μονακό να «κλέψει» το παιχνίδι.